0 прегледи

Машини за покривање шишиња за полнење шишиња со ротирачки капачки реагенс од 3 ml-30 ml

Брз опис

 • Состојба: Ново
 • Тип: Машина за полнење
 • Капацитет на машини: 6000 BPH, 4000 BPH, 1000 BPH, 2000 BPH
 • Применливи индустрии: Други, Фармацевтска фабрика, Фабрика за пакување епрувета
 • Локација на изложбен салон: Египет, Италија, Филипини, Тајланд, САД
 • Примена: пијалоци, машини и хардвер, хемикалии, храна
 • Тип на пакување: Шишиња
 • Материјал за пакување: пластика, стакло
 • Автоматско одделение: Автоматско
 • Тип на погон: пневматски, електричен
 • Напон: 220-380V
 • Место на потекло: Гуангдонг, Кина
 • Име на брендот: ZX
 • Димензии (Д*Ш*В): 2000(В)*1000(Ш)*1600(В)мм
 • Тежина: 800 кг
 • Гаранција: 1 година
 • Клучни продажни точки: Автоматски
 • Материјал за полнење: вода, млеко, прав, пиво, сок
 • Точност на полнење: ≤±1%
 • Извештај за тестирање на машини: Обезбеден
 • Видео излезна инспекција: Обезбедено
 • Гаранција на основните компоненти: 1 година
 • Основни компоненти: мотор, мотор, сад под притисок, менувач, PLC, пумпа, менувач
 • Тип на машина: Машина за полнење и затварање со ротирачки чак за мали шишиња
 • Предност: стабилни перформанси, широко користен
 • Тип шишиња: Мали и средни типови шишиња
 • Контрола: PLC екран на допир
 • Опсег на полнење: 1-10ml, 5-50ml, 10-100ml
 • Сертификација: CE, ISO, SDK
 • Услуга по продажбата: Странство и 24-часовна онлајн поддршка
 • Предност на компанијата: Добра услуга по продажбата, чесен бизнис
 • Брзина на полнење: 20-40 шишиња/мин
 • Функција: Наполнете течност во шишето и зашрафете ги капачињата од шишињата

Повеќе детали

Машини за покривање шишиња за полнење шишиња со ротирачки капачки реагенс од 3 ml-30 mlМашини за покривање шишиња за полнење шишиња со ротирачки капачки реагенс од 3 ml-30 mlМашини за покривање шишиња за полнење шишиња со ротирачки капачки реагенс од 3 ml-30 ml

Барате сличен производ? Ве молиме контактирајте со нас!