4 прегледи

Машина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипот

Брз опис

 • Состојба: Ново
 • Тип: Машина за полнење
 • Капацитет на машини: 4000 BPH, 8000 BPH, 12000 BPH, 6000 BPH, 400 BPH, 20000 BPH, 16000 BPH, 500 BPH, 2000 BPH, 1000 BPH, 100 BPH, 20
 • Применливи индустрии: хотели, продавници за облека, продавници за градежни материјали, фабрика за производство, продавници за поправка на машини, фабрика за храна и пијалаци, фарми, ресторан, домашна употреба, малопродажба, продавница за храна, печатарски продавници, градежни работи, енергија и рударство, продавници за храна и пијалаци , Друго, Рекламна компанија
 • Локација на изложбен салон: Соединетите Американски Држави, Нема
 • Апликација: ОБЛЕКА, пијалоци, хемикалии, стоки, храна, машини и хардвер, текстил
 • Тип на пакување: кеси, буре, шишиња, лименки, капсули, картони, футрола, торбичка, торбичка
 • Материјал за пакување: стакло, метал, хартија, пластика, дрво
 • Автоматско одделение: Автоматско
 • Тип на погон: Хидрауличен
 • Напон: 380V
 • Место на потекло: Шангај, Кина
 • Димензии (Д*Ш*В): 2400*1500*2300
 • Тежина: 600 кг
 • Гаранција: 1 година
 • Клучни продажни точки: Лесен за ракување
 • Материјал за полнење: млеко, вода, масло, сок, прав
 • Точност на полнење: 99
 • Извештај за тестирање на машини: Обезбеден
 • Видео излезна инспекција: Обезбедено
 • Гаранција на основните компоненти: 1 година
 • Основни компоненти: Мотор, Сад под притисок, Пумпа, PLC, менувач, лежиште, менувач, мотор
 • Име на производ: Машина за полнење течност за миење на шофершајбната
 • HS код: 8422303090
 • Видови на обработка: Пополнување на капачето
 • Функција: Капер за полнење за плакнење
 • Употреба: Материјал за полнење
 • Капацитет: 2000-24000bh
 • Материјал за полнење: Течна течност
 • Модел: Опрема за полнење
 • Услуга по гаранција: Видео техничка поддршка, онлајн поддршка, резервни делови, сервис за одржување и поправка на терен
 • Локација на локалната услуга: Соединетите Американски Држави, Нема
 • Обезбедена услуга по продажбата: онлајн поддршка, видео техничка поддршка, бесплатни резервни делови, теренска инсталација, пуштање во работа и обука, сервис за одржување и поправка на терен
 • Тип на маркетинг: Нов производ 2020 година
 • Сертификација: CE

Повеќе детали

Машина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипотМашина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипотМашина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипотМашина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипотМашина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипотМашина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипот

Машината за покривање течност за полнење од типот на клипот ги има предностите на целосна функција, компактна структура, напреден дизајн и висок степен на автоматизација и опремена со PLC систем и екран на допир, чии клучни компоненти се увезени од Германија, Тајван, американско склопување. Загарантиран квалитет. Лесно ракување, може да се примени на шишиња од сите големини и форми со едноставно прилагодување. опремен со серво мотор, лесно прилагодување на екран на допир, нема потреба од комплицирано прилагодување. Во исто време, оваа машина за полнење е дизајнирана од нашата компанија во референтниот сличен производ во странство и додава некоја дополнителна функција, што го прави производот поедноставен и удобен за работа, прилагодување, чистење и одржување. Без шише без полнење. Опремен со функција за броење. Усвојување на глава за полнење против капнување и влечење, систем за подигнување за да се избегне пенење, систем за позиционирање на шишето и систем за контрола на нивото на течноста.

Карактеристики:

1. Едноставна структура во ротационен тип, лесна за инсталација и одржување

2. Усвојување напредни светски познати компоненти на брендови во пневматски делови, електрични делови и делови за работа.

3. Двоен чудак со висок притисок за контрола на отворањето и затворањето на матрицата.

4. Работи во високо автоматско и интелигентно нема загадување

5. Нанесете поврзувач за да се поврзете со шишиња и машина за етикетирање, за да формирате цела линија за полнење.

Технички параметри:

Технички параметри:
Главните параметри за изведбаГлавните параметри за изведбаkm/h6.0/4.0
Брзина на полнење (макс. и мин.)bpm40-80
големина на шишетоml10-1000
Хидрауличен системМоќВ220/380
Демензијамм2500*1500*1600
ТежинаКилограм600

Машина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипотМашина за покривање за полнење со течност за полнење шишиња со парфем од типот на клипот

Барате сличен производ? Ве молиме контактирајте со нас!